کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی در هر مجموعه ای بیشترین کاربری و از طرفی بیشترین استهلاک سطوح را دارا است. کفپوش ها و خصوصا کفپوش پارکینگ ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری از جمله بخشهایی است که مورد توجه خاص مهندسان و طراحان نو اندیش می باشد. از این رو کفپوشی که علاوه بر داشتن مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا، قابلیت آب بندی و ضد لغزندگی و غیره ..، امکان طراحی و رنگ بندی بسیار متنوع را دارا است، می تواند از منظر زیبا سازی نیز پوشش دهنده انواع سلیقه ها باشد.

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی همواره تحت عوامل محیطی و انسانی دچار سایش و فرسایش می باشد. تردد و عبور و مرور نفر و وسائل نقلیه در پارکینگ بسیار زیاد بوده و با توجه به قرار گرفتن کفپوش در برابر حلال های مختلف (بنزین، گازوئیل و غیره)، ضد یخ و روغن های موتور، ترمز، واسکازین، گریس و غیره که موجب تغییر ظاهری در رنگ و شکل کفپوش گشته و با نفوذ تدریجی باعث تخریب می گردند و به لایه های زیرین کفپوش پارکینگ (بتن، سنگ، موزائیک و غیره ) هم آسیب می رسانند.

از این رو نیاز به کفپوشی با قابلیت بسیار بالا که در برابر جذب هر گونه آلودگی و کثیفی اعم از رنگ، دوده، سیاهی ناشی از مواد لاستیک ماشین ها، گرد و غبار، گل، حلال های مختلف و غیره مقاوم بوده و همچنین با توجه به شستشوی مکرر پارکینگ، عایق مناسبی بوده و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری کند و خود نیز تحت تاثیر رطوبت نبوده و محیطی امن برای رشد قارچ و باکتری و غیره نگردد، به شدت ضرورت مییابد. کفپوش پارکینگ باید ضمن دارا بودن استحکام، دوام و ماندگاری بالا، ظاهری زیبا و دکوراتیو داشته و هرگز سر و لغزنده نیز نباشد.

انواع کفپوش پارکینگ

کفپوش پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگی برای انواع پارکینگ های ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری، کفپوش پارکینگ هتل ها، کفپوش پارکینگ مراکز خرید، کفپوش پارکینگ خانه و کفپوش پارکینگ های طبقاتی ( کفپوش پارکینگ عمومی ) مناسب می باشند.

کفپوش پارکینگی
کفپوش اپوکسی پارکینگ

 

کفپوش پلی یورتان پارکینگی  دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و کاملا ضد خش میباشد و به علت مقاومت در برابر نور فرابنفش ( Anti UV ) هیچگونه تغییر رنگی در آن بوجود نمی آید، و به سیستم کفپوش پارکینگی روباز ( external car parking flooring systems ) مشهور می باشد.

کفپوش پارکینگی
کفپوش پلی یورتان پارکینگی

 

کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی ( هارد بتن ) مقاومترين، سخت ترين، با دوام ترين ودر عين حال مقرون به صرفه ترین پوششی است که همواره موره توجه بزرگان صنعت ساختمان بوده است

کفپوش پارکینگی
کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی

 

0
فهرست