کفپوش پارکینگ به طور کلی، به صورت یک پوشش محافظ بر روی سطح کف پارکینگ است که جهت حفظ و نگهداری از سطح پارکینگ، جلوگیری از خرابی و افزایش عمر مفید آن استفاده می شود. مواد مختلفی برای کفپوش پارکینگ وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه، به توضیح برخی از انواع متداول کفپوش پارکینگ می پردازیم.  

کف در هر مجموعه ای بیشترین کاربری و از طرفی بیشترین استهلاک سطوح را دارا است. کفپوش ها و خصوصا کفپوش پارکینگ ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری از جمله بخشهایی است که مورد توجه خاص مهندسان و طراحان نو اندیش می باشد. از این رو کفپوشی که علاوه بر داشتن مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا، قابلیت آب بندی و ضد لغزندگی و غیره ..، امکان طراحی و رنگ بندی بسیار متنوع را دارا است، می تواند از منظر زیبا سازی نیز پوشش دهنده انواع سلیقه ها باشد.

کفپوش پارکینگی

کفپوش پارکینگی همواره تحت عوامل محیطی و انسانی دچار سایش و فرسایش می باشد. تردد و عبور و مرور نفر و وسائل نقلیه در پارکینگ بسیار زیاد بوده و با توجه به قرار گرفتن کفپوش در برابر حلال های مختلف (بنزین، گازوئیل و غیره)، ضد یخ و روغن های موتور، ترمز، واسکازین، گریس و غیره که موجب تغییر ظاهری در رنگ و شکل کفپوش گشته و با نفوذ تدریجی باعث تخریب می گردند و به لایه های زیرین کفپوش پارکینگ (بتن، سنگ، موزائیک و غیره ) هم آسیب می رسانند.

از این رو نیاز به کفپوشی با قابلیت بسیار بالا که در برابر جذب هر گونه آلودگی و کثیفی اعم از رنگ، دوده، سیاهی ناشی از مواد لاستیک ماشین ها، گرد و غبار، گل، حلال های مختلف و غیره مقاوم بوده و همچنین با توجه به شستشوی مکرر پارکینگ، عایق مناسبی بوده و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری کند و خود نیز تحت تاثیر رطوبت نبوده و محیطی امن برای رشد قارچ و باکتری و غیره نگردد، به شدت ضرورت مییابد. کفپوش پارکینگ باید ضمن دارا بودن استحکام، دوام و ماندگاری بالا، ظاهری زیبا و دکوراتیو داشته و هرگز سر و لغزنده نیز نباشد.

انواع کفپوش پارکینگ

کفپوش پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگی برای انواع پارکینگ های ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری، کفپوش پارکینگ هتل ها، کفپوش پارکینگ مراکز خرید، کفپوش پارکینگ خانه و کفپوش پارکینگ های طبقاتی ( کفپوش پارکینگ عمومی ) مناسب می باشند.

کفپوش پارکینگی
کفپوش اپوکسی پارکینگ

 

 

کفپوش پلی یورتان پارکینگی  دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و کاملا ضد خش میباشد و به علت مقاومت در برابر نور فرابنفش ( Anti UV ) هیچگونه تغییر رنگی در آن بوجود نمی آید، و به سیستم کفپوش پارکینگی روباز ( external car parking flooring systems ) مشهور می باشد.

کفپوش پارکینگی
کفپوش پلی یورتان پارکینگی

کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی ( هارد بتن ) مقاومترين، سخت ترين، با دوام ترين ودر عين حال مقرون به صرفه ترین پوششی است که همواره موره توجه بزرگان صنعت ساختمان بوده است

کفپوش پارکینگی
کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی

 

کفپوش اپوکسی

0
فهرست