کفپوش پارکینگ به طور کلی، به صورت یک پوشش محافظ بر روی سطح کف پارکینگ است که جهت حفظ و نگهداری از سطح پارکینگ، جلوگیری از خرابی و افزایش عمر مفید آن استفاده می شود. مواد مختلفی برای کفپوش پارکینگ وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه، به توضیح برخی از انواع متداول کفپوش پارکینگ می پردازیم.

ویژگی‌های کلیدی کفپوش پارکینگ

مقاومت در برابر فشار و سایش

کفپوش پارکینگ با مواد مقاوم در برابر فشار خودروها و سایش، از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است.

ضد لغزش

ویژگی ضد لغزش این کفپوش، ایمنی در پارکینگ را تضمین می‌کند و از حوادث ناشی از لغزش جلوگیری می‌کند.

مقاومت در برابر شرایط جوی

با مقاومت به باران، برف، و تغییرات دمایی، کفپوش پارکینگ در طولانی مدت از کیفیت خود حفظ می‌کند.

طراحی زیبا

امکان انتخاب رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، پارکینگ را زیبا و جذاب می‌کند.

سهولت در نگهداری و تمیزی

سطح صاف و غیرخاکی این کفپوش، سهولت در نگهداری و تمیزی را فراهم می‌سازد.

کفپوش پارکینگ اپوکسی آکسون

کف در هر مجموعه ای بیشترین کاربری و از طرفی بیشترین استهلاک سطوح را دارا است. کفپوش ها و خصوصا کفپوش پارکینگ ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری از جمله بخشهایی است که مورد توجه خاص مهندسان و طراحان نو اندیش می باشد. از این رو کفپوشی که علاوه بر داشتن مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا، قابلیت آب بندی و ضد لغزندگی و غیره ..، امکان طراحی و رنگ بندی بسیار متنوع را دارا است، می تواند از منظر زیبا سازی نیز پوشش دهنده انواع سلیقه ها باشد.  

انواع کفپوش پارکینگ

کفپوش اپوکسی

یکی از محبوب‌ترین انواع کفپوش پارکینگ است. این نوع کفپوش به دلیل مقاومت بالا در برابر شوک، خوردگی و سایش، مقاومت کامل در برابر آب و سایر مواد شیمیایی و سهولت در نظافت و بهداشت، جهت استفاده در پارکینگ‌ها مناسب است. همچنین، کفپوش آپوکسی دارای ظاهری شیک و زیبا است. اما در مقابل، نصب و اجرای آن کمی زمان‌بر و پیچیده‌تر است.

کفپوش اپوکسی پارکینگ برای  محافظت از سطح پارکینگ ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری، هتل ها، مراکز خرید و  پارکینگ های طبقاتی مناسب می باشد.

کفپوش پلی یورتان

کفپوش پارکینگ پلی یورتان به دلیل خواص ضد لغزش، ضد خش و مقاومت در برابر شوک ها و خرابی های مکانیکی بر جای مانده است. این نوع کفپوش شفاف است و قابلیت نصب روی سطوح تمامی مواد را داراست. علاوه بر این، کفپوش پلی یورتان نیز با پوشش آب و هوا مقاومت کند و عمر مفید بالایی دارد.

 

کفپوش پارکینگی همواره تحت عوامل محیطی و انسانی دچار سایش و فرسایش می باشد. تردد و عبور و مرور نفر و وسائل نقلیه در پارکینگ بسیار زیاد بوده و با توجه به قرار گرفتن کفپوش در برابر حلال های مختلف (بنزین، گازوئیل و غیره)، ضد یخ و روغن های موتور، ترمز، واسکازین، گریس و غیره که موجب تغییر ظاهری در رنگ و شکل کفپوش گشته و با نفوذ تدریجی باعث تخریب می گردند و به لایه های زیرین کفپوش پارکینگ (بتن، سنگ، موزائیک و غیره ) هم آسیب می رسانند.

از این رو نیاز به کفپوشی با قابلیت بسیار بالا که در برابر جذب هر گونه آلودگی و کثیفی اعم از رنگ، دوده، سیاهی ناشی از مواد لاستیک ماشین ها، گرد و غبار، گل، حلال های مختلف و غیره مقاوم بوده و همچنین با توجه به شستشوی مکرر پارکینگ، عایق مناسبی بوده و از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری کند و خود نیز تحت تاثیر رطوبت نبوده و محیطی امن برای رشد قارچ و باکتری و غیره نگردد، به شدت ضرورت مییابد. کفپوش پارکینگ باید ضمن دارا بودن استحکام، دوام و ماندگاری بالا، ظاهری زیبا و دکوراتیو داشته و هرگز سر و لغزنده نیز نباشد.

 

کفپوش پارکینگی
کفپوش اپوکسی پارکینگ

 

 

کفپوش پارکینگی
کفپوش پلی یورتان پارکینگی

کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی ( هارد بتن ) مقاومترين، سخت ترين، با دوام ترين ودر عين حال مقرون به صرفه ترین پوششی است که همواره موره توجه بزرگان صنعت ساختمان بوده است

کفپوش پارکینگی
کفپوش بتن سخت رنگی پارکینگی

 

کفپوش اپوکسی

0
فهرست