کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی پوششی سخت و راه حلی پایدار برای پارکینگ انواع ساختمان ها اعم از مسکونی، اداری و تجاری می باشد. “کفپوش اپوکسی پارکینگی بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجرا است و با چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن، فلز و غیره به کارایی بالا و جذابیت بیشتر سطح می افزاید. این کفپوش در برابر مواد شیمیایی، شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، اشتعال، قارچ و باکتری مقاوم می باشد. به سهولت تمیز شده و نگهداری از آن بسیار ارزان و ساده می باشد. از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای “کفپوش پارکینگ” می باشد. در شرایط خدمات پیشرفته، کارشناسان شرکت آکسون سازه آراد دارای تجربه نصب و اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی برای انواع پارکینگ های مسکونی، تجاری و اداری میباشند.

 

کفپوش پارکینگی

مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی را افزایش داده، مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به بتن جلوگیری می‌کند. کفپوش اپوکسی پارکینگ سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌کند. کفپوش اپوکسی به صورت یکپارچه و در رنگ‌ های متنوع با ضخامت های متفاوت اجرا می‌گردد.
کفپوش اپوکسی پارکینگ با ضخامت ۳ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتن را تا ۱۱۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع در بر دارد. سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می‌باشد. ساختار شیمیایی رزین اپوکسی‌ این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. نقل از ویکی به طور کلی اپوکسی‌ ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزین های دیگر می‌شناسند.
اپوکسی-پارکینگ-مجتمع-مسکونی-جردن2-axonsaze.ir-09-1024x768

 کاربری کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی مناسب و قابل اجرا برای انواع پارکینگ ها می باشد. اجرای کفپوش پارکینگ هتل ها، کفپوش پارکینگ مراکز خرید، کفپوش پارکینگ خانه، کفپوش پارکینگ تجاری، کفپوش پارکینگ طبقاتی، کفپوش پارکینگ عمومی و غیره از جمله تجربیات ارزشمند ما می باشند.

کفپوش پارکینگ
کفپوش اپوکسی پارکینگی
کفپوش اپوکسی پارکینگی

 اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی

اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ بر روی بتن کف به آسانی نقاشی روی دیوار است. پس از انجام محاسبات، انتخاب رنگ و نظافت صورت گرفته، اجرای کفپوش اپوکسی آسان ترین بخش کار بوده ولی نیازمند سطحی به خوبی یک باند می باشد. جهت اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ باید حداقل بین ۳۰ تا ۶۰ روز (با توجه به شرایط آب و هوایی محیطی) از زمان اجرای بتن سپری شده باشد. لایه اول کفپوش اپوکسی پارکینگی نیاز به یک سطح حد اقل کمی زبر و مضرس و البته کاملا تمیز دارد تا چسبندگی لازم ایجاد گردد. 

اولین و مهمترین اقدام جهت اجرای کفپوش پارکینگ ایجاد سطحی مستحکم و همچنین مسطح می باشد. از لحاظ فنی مناسب ترین کفسازی جهت اجرای کفپوش پارکینگ، اعمال بتن مسلح با عیار مناسب و یا اجرا بر روی موزائیک و سنگ از پیش اجرا شده می باشد. این دو روش مقرون بصرفه ترین روش نیز می باشند.

کفسازی مناسب کفپوش اپوکسی پارکینگ

 

در اعمال بتن مسلح استفاده از ماده افزودنی  فوق روان کننده بتن ( پلی کربوکسیلات) جهت روانی بیشتر بتن و افزایش مقاومت فشاری آن، و همچنین الیاف پلی پروپیلن PP12 جهت افزایش مقاومت خمشی بتن توصیه می گردد. شیب بندی مناسب نیز بوسیله دوربین و یا تراز لیزری انجام می گیرد. نقل از سیکا . سطح نهایی بوسیله دستگاه ماله پروانه ای پرداخت می گردد و در نهایت اجرای درز انبساط با دستگاه کاتر صورت میگیرد.

کفپوش پارکینگ/ پاکسازی سطوح قبل از اجرای اپوکسی

از آنجایی که سطوح بتنی و یا موزائیک شده جهت اجرای کفپوش پارکینگ می بایست کاملا مسطح بوده و عاری از خلل و فرج و یا برجستگیهای غیر معمول ناشی از بر جای ماندن پلاستر های سیمانی باشد، پیش از اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی، ساییدن و تسطیح سطوح با اعمال ساب ضرورت می یابد. خلل و فرج بجای مانده احتمالی ما بین تایل های موزائیک و یا درزهای انبساطی سطوح بتنی با استفاده از ماستیک منعطف پوشش داده خواهد شد.

کفپوش پارکینگ

لایه های کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی پارکینگی دارای چهار لایه اصلی پرایمر، لایه تسطیح کننده، لایه میانی و لایه نهایی بوده که ساختار مولکولی تکمیل شده آن اجازه واکنش و جذب هیچ گونه ماده دیگری را نمی دهد. همچنین با توجه به قابلیت کفپوش اپوکسی در ایزوله کردن (عایق کاری) سطوح در فشار مثبت، در هزینه های عایق کاری نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می گردد.

 

پرایمر

پرایمر اپوکسی بتن اولین لایه کفپوش اپوکسی پارکینگ است که بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمین و کاملاً بدون هرگونه پودری طراحی شده و بدلیل گرانروی پایین، قابلیت نفوذ در منافذ بتن، سنگ، گچ و چوب را دارا می باشد. پرایمر اپوکسی با چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن از یک سو موجب افزایش چسبندگی کفپوش اپوکسی و از سوی دیگر مانع نفوذ رطوبت به روکش شده و از جدا شدن روکش جلوگیری می کند. این آستری منعطف، در اثرتنش های مکانیکی و حرارتی وارد بر سطح دچار تغییراتی مانند ترک و جدایش از سطح نمی گردد.

کفپوش اپوکسی پارکینگی

 

لایه تسطیح کننده رزین خالص اپوکسی

 پودر اروزیل، میکرو سیلیس، رزین خالص اپوکسی و سخت کننده پلی آمین مواد تشکیل دهنده این لایه می باشند که جهت پوشش درزها و خلل و فرج احتمالی سطح مورد استفاده میگردد. این لایه چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن، سنگ، موزائیک، فلز و … را داشته و از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگی

لایه نهایی کفپوش اپوکسی پارکینگ

روکش اپوکسی برپايه رزين اپوکسي و سخت کننده پلي آمين فرموله شده و چسبندگي بسيار خوبي به سطح بتن، فلز، سنگ و… دارد. اين پوشش به دليل خواص مکانيکي و شيميايي ايده آل، براي تمامي سطوحي که در معرض مواد شيميايي (بازها و اسيدهاي معدني)، اکثر حلالها، گازوئيل، بنزين، آب، روغن ها و نمک ها قرار دارندمناسب بوده و در کفپوش اپوکسی پارکینگی نیز مورد استفاده قرار مي گيرد.

کفپوش اپوکسی پارکینگی

کفپوش پارکینگ،قیمت کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ به چندین عامل بستگی داشته و با توجه به نوع کاربری، ضخامت و میزان مواد به کار برده شده در کفپوش اپوکسی تعیین می گردد. ضخامت کفپوش اپوکسی با توجه به نوع پارکینگ اعم از این که پارکینگ خانه، پارکینگ مجتمع تجاری، پارکینگ طبقاتی و غیره باشد و با توجه به استحکام و مسطح بودن سطح زیر کار پس از بازدید کارشناسی معین می گردد.

https://axonsaze.ir/epoxy_flooring

0
فهرست