بتن سخت صنعتی

بتن سخت صنعتی از پر کاربردترین کفپوش های سازه های صنعتی، مسکونی، تجاری و اداری بوده و ویژگی اصلی بتن سخت صنعتی ارزان بودن و در دسترس بودن مواد اولیه آن است. تولید انواع بتن سخت صنعتی با استفاده از حرارت، بخار، اتوکلاوم، تخلیه هوا، فشار هیدرولیکی ویبره و قالب انجام می‌گیرد. بتن سخت صنعتی به طور کلی محصولی است که از اختلاط آب با سیمان آبی و سنگدانه‌ های مختلف در اثر واکنش آب با سیمان در شرایط محیطی خاصی حاصل می‌شود و دارای ویژگیهای منحصر بفر می باشد. نقل از ویکی

ویژگی های بتن سخت صنعتی

در دسترس بودن مصالح بتن سخت صنعتی، دوام نسبتاً زیاد و نیاز به ساخت و سازهای فراوان سازه‌ های بتنی چون ساختمان‌ها، سازه‌ها، سدها، پل‌ها، تونل‌ها و راه‌ها ، بتن سخت صنعتی را بسیار پر مصرف نموده است. نزدیک به چهار دهه است که کاربرد بتن سخت صنعتی در کفسازی سازه های صنعتی و حتی دکوراتیو مورد استقبال کاربران آن قرار گرفته است.

با پیشرفت علم و تکنولوژی مشخص شده است که صرف توجه به مقاوت به عنوان یک معیار برای طرح بتن برای محیطهای مختلف و کاربردهای مختلف نمی‌تواند پاسخگوی نیاز های کاربران باشد و در دراز مدت مشکلاتی در سازه‌های بتنی بوجود می آید. از این رو چند سالی است که دوام بتن نیز با توجه به کاربری آن در محیط‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. خرابی‌هایی با عوامل فیزیکی و شیمیایی در بتن‌ ها، افکار و اذهان را به سمت طرح بتن‌ هایی با ویژگی منحصر بفرد و با دوام بال سوق داده است. در این راستا دستورالعمل‌ها و استانداردهایی بین المللی نیز برای طرح بتن با عملکرد بالا تهیه شده و طراحان و مجریان در اکثر کشورهای پیشرفته ملزم به رعایت این دستورالعمل‌ها گشته‌اند.

 

 

0
فهرست