کفپوش سالن ورزشی

کفپوش سالن ورزشی یک ابزار اساسی در ایجاد محیطی امن، مناسب برای فعالیت‌های ورزشی است. این صفحه به‌صورت جامع  به بررسی ویژگی‌ها، انواع، مزایا، و کاربردهای کفپوش سالن ورزشی می‌پردازد.

کفپوش آکسون

ویژگی‌های کلیدی کفپوش سالن ورزشی

ضربه‌پذیری

کفپوش باید توانایی جذب ضربات و فشارهای ناشی از ورزش‌های مختلف را داشته باشد.

منع انعطافات ناخواسته

کفپوش باید از انعطافات ناخواسته در هنگام ورزش جلوگیری کند تا از آسیب به افراد جلوگیری شود.

تسهیل در تمیزی و نگهداری

سهولت در تمیزی و شست‌وشو از جمله ویژگی‌های مهم برای حفظ بهداشت سالن ورزشی است.

مقاومت در برابر شیمیایی‌ها

مقاومت به مواد شیمیایی مانند تعریق و شوینده‌ها از دوام بیشتری برخوردار می‌کند.

ضد لغزش

ویژگی ضد لغزش این کفپوش از احتمال ایجاد حوادث ناشی از لغزش جلوگیری می‌کند.

 

کفپوش سالن ورزشی آکسون ( فضاهای سرپوشیده ) به علت دارا بودن کیفیت بالا، برای انواع ورزش های مختلف در تمام شرایط آب و هوایی ممکن در سراسر جهان به خوبی شناخته شده است. مقاومت کامل در برابر لغزیدن و همچنین مقاومت بسیار عالی در برابر سایش کفپوش سالنی آکسون را گزینه ای مناسب برای بسیاری از رشته های ورزشی ساخته است. به علت دوام بالا و ویژگی الاستیکی این سیستم کفپوش سالنی را می توان برای همه نوع ورزش مورد استفاده قرار داد.

کفپوش سالن ورزشی آکسون مناسب انواع کاریری ها در فضاهای داخلی از جمله به عنوان کفپوش سالن فوتسال، کفپوش سالن هندبال، کفپوش سالن بسکتبال، کفپوش سالن والیبال، کفپوش سالن ایروبیک، ژیمناستیک، سالن های غذاخوری مدارس و دیگر فضاهای چند منظوره می باشد.

قابلیت های کفپوش سالن ورزشی

کفپوش های سالنی اکسون مطابق استاندارد DIN دارای بالاترین میزان نیرو در جذب ضربه می باشد.
کفپوش سالن ورزشی درای قابلیت برگشت پذیری سریع توپ می باشد.
انعطاف و ضربه پذیریری کفپوش ایمن سالنی از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری می کند.
کفپوش سالن آکسون سطحی کاملا یکپارچه دارد.
کفپوش سالن ورزشی در برابر نیروهای دینامیکی و استاتیکی مقاومت بسیار خوبی دارد.
سالن های ورزشی می بایست دارای اصطکاک و گیرایی بالایی بوده و از سر خوردن ورزشکاران جلوگیری می کند.

 

کفسازی سالن ورزشی

اولین و مهمترین اقدام جهت اجرای کفپوش سالنهای ورزشی ایجاد سطحی مستحکم و همچنین مسطح می باشد. از لحاظ فنی مناسب ترین کفسازی جهت اجرای کفپوش سالنی، اعمال بتن مسلح با عیار مناسب و یا اجرای موزائیک می باشد. این دو روش مقرون بصرفه ترین روش نیز می باشند.

در اعمال بتن مسلح افزودن ماده فوق روان کننده (پلی کربوکسیلات) جهت روانی بیشتر بتن و افزایش مقاومت فشاری آن، و همچنین افزودن الیاف PP12 جهت افزایش مقاومت خمشی بتن توصیه می گردد. شیب بندی مناسب بوسیله دوربین و یا تراز لیزری، پرداخت نهایی سطح بوسیله دستگاه ماله پروانه ای و در نهایت اجرای درز انبساط با دستگاه کاتر ضروری است. در اجرای موزاییک نیز سطوح نهایی می بایست کاملا مسطح و تا حد امکان عاری از خلل و فرج مابین تایل های موزائیک باشد.

از آنجایی که سطوح بتنی و یا موزائیک شده جهت اجرای کفپوش سالنی می بایست کاملا مسطح بوده و عاری از خلل و فرج، و یا برجستگی های غیر معمول ناشی از بر جای ماندن پلاستر های سیمانی باشد، از این رو پیش از اجرای کفپوش ورزشی، ساییدن و تسطیح سطوح با اعمال ساب ضروری است. خلل و فرج بجای مانده احتمالی ما بین تایل های موزائیک و یا درزهای انبساطی سطوح بتنی با استفاده از ماستیک منعطف پلی یورتان پوشش داده خواهد شد.

https://axonsaze.ir/sports_flooring/

فهرست