کفپوش پلی یورتان یکی از محصولات نوین در زمینه روکارها و پوشش‌های کف می‌باشد که از مواد پلی یورتان با کیفیت بالا تولید می‌شود. این محصول به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در صنایع مختلف از جمله ساختمانی، تجاری، و صنعتی کاربرد دارد. در این متن، به بررسی ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای کفپوش پلی یورتان  پرداخته خواهد شد.

 

کفپوش پلی یورتان به دلیل داشتن مزایای بسیار زیاد محافظت بیشتری از سطح را داشته و قابل استفاده بر روی بسیاری از سطوح از قبیل بتن، سنگ و سرامیک، موزائیک، چوب، آهن، پلاستیک، آسفالت و … می باشد. این تطبیق پذیری ویژگی خاص کفپوش پلی اورتان است که آن را محبوب همگان ساخته است. اولین مزیت استفاده از کفپوش پلی اورتان محافظتی است که از سطح خود فراهم می آورد. هنگامی که پوشش پلی یورتان اجرا می گردد آنچه که به عنوان یک مانع نفوذ ناپذیر بین عناصر و مواد مختلف و سطح پوشش داده شده لازم است را بوجود می آورد. کفپوش پلی اورتان با دارا بودن سطحی صاف و سخت مانع از جذب آب، آلودگی، گل و دیگر دشمنان طبیعی سطوح می شود. کفپوش پلی یورتان امکان محافظت از سطح در مقابل رطوبت، روغن و اکسیداسیون را که باعث خوردگی می شود را نیز دارا است.

ویژگی های کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان از ترکیب رزین پلی استر هیدروکسیل و هاردنر ایزوسیانات تشکیل شده است. با توجه به مقاومت عالی در برابر حلال ها، سود و اسید، از سطوح زیرین خود کاملا محافظت کرده و مانع از هر گونه آسب پذیری می گردد. پوشش پلی یورتان مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری کرده و در برابر سایش و فرسایش، حلال ها (بنزین و گازوئیل و غیره) و مواد شیمیایی مقاوم می باشد.

کفپوش پلی یورتان اکسون

کفپوش پلی یورتان اکسون سبک و کم حجم بوده و با توجه به (Anti Dust) بودن از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید. کفپوش پلی یورتان به صورت یکپارچه و به مانند کفپوش دکوراتیو در طیف وسیعی از رنگ‌های متنوع تولید و اجرا می‌گردد و به علت مقاومت در برابر نور فرابنفش ( Anti UV ) هیچگونه تغییر رنگی در آن بوجود نمی آید، و به سیستم کفپوش محیط روباز (external flooring systems) معروف می باشد. این پوشش با ضخامت ۳ الی ۶ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتن را چندین برابر کرده و طول عمر آن را نیز افزایش می بخشد. سهولت در نگهداری و شستشو و سرعت در ترمیم آن، از سایر مزایای این کفپوش می‌باشد.

0
فهرست