کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی اکسون یکی از مقاوم ترین، پر کاربرد ترین و همچنین به دلیل تنوع بسیار زیاد رنگی و کیفی مواد، زیباترین کفپوش رزینی و صمغی است که ضمن کاربرد بسیار وسیع آن در انواع صنایع، در فضاهای دکوراتیو نیز مورد توجه خاص طراحان خلاق و نواندیش می باشد.
کفپوشهای اپوکسی پیشتر به عنوان اولین و آخرین انتخاب و در واقع تنها کفپوش صنعتی که پاسخگوی نیاز های اکثر صنایع با کاربری های متفاوت بوده، شناخته میشد. اما با توجه به قابلیت های بسیار زیاد به تدریج مورد لطف و توجه معماران و طراحان صنعت ساختمان قرار گرفته و امروزه نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی نیز ایفا می کند.
با توجه به تنوع بسیار زیاد کیفی و رنگی، و مقاومت بالا، پوشش های اپوکسی در انواع صنایع به کار رفته و به دلیل چسبندگی فوق العاده بر روی سطوح بتنی، سنگ، سرامیک و موزائیک و غیره، لایه به لایه با پوشش تمامی درز ها و خلل و فرج ها، بصورت کاملا یک دست و یکپارچه بر روی سطح اجرا می گردد.
کفپوش اپوکسی همواره به عنوان اصلی ترین محافظ سطوح، از سایش، فرسایش، خوردگی و هرگونه آسیب پذیری سطوح زیرین جلوگیری کرده است. اپوکسی به دلیل عدم جذب هر ماده دیگری، از خود کفپوش نیز محافظت می کند.
پوشش های رزین اپوکسی (مایع) بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجرا است. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن، فلز و غیره داشته و در برابر مواد شیمیایی، شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، اشتعال، قارچ و باکتری مقاوم می باشد.

 

لایه های کفپوش اپوکسی

پرایمر

پرایمر اپوکسی بتن اولین لایه کفپوش اپوکسی پارکینگ است.  این سیلر نفوذگر بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمین بوده و بدون هیچپودری طراحی شده است. بدلیل گرانروی پایین، پرایمر قابلیت نفوذ در منافذ بتن، سنگ، گچ و چوب را دارا می باشد.

پرایمر اپوکسی با چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن موجب افزایش چسبندگی کفپوش اپوکسی می گردد. از سوی دیگر مانع نفوذ رطوبت به روکش شده و از جدا شدن روکش جلوگیری می کند. این آستری منعطف، در اثرتنش های مکانیکی و حرارتی وارد بر سطح دچار تغییراتی مانند ترک و جدایش از سطح نمی گردد.

"<yoastmark

لایه تسطیح کننده کفپوش اپوکسی

 پودر اروزیل، میکرو سیلیس، رزین خالص اپوکسی و سخت کننده پلی آمین مواد تشکیل دهنده این لایه می باشند که جهت پوشش درزها و خلل و فرج احتمالی سطح مورد استفاده می¬گردد. این لایه چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن، سنگ، موزائیک، فلز و … را داشته و از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد.

"<yoastmark

لایه نهایی کفپوش اپوکسی

"<yoastmark

0
فهرست