کفپوش ورزشی پلی یورتان

کفپوش ورزشی فضای باز

کفپوش ورزشی پلی یورتان

کفپوش ورزشی پلی یورتان بر خلاف کفپوش های رولی بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجرا می باشد. کفپوش ورزشی پلی یورتان چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن، فلز و غیره دارد و در برابر مواد شیمیایی، شرایط بد آب و هوایی، گرما و سرما، اشتعال، قارچ و باکتری مقاوم می باشد. کفپوش ورزشی  پلی یورتان به سهولت تمیز شده و در رنگ های مختلف قابل اجرا بوده و نگهداری از آن بسیار ارزان و ساده می باشد. کفپوش ورزشی پلی یورتان دارای لایه های ( پرایمر، لایه گرانولی EPDM، پرایمر مخصوص EPDM، لایه میانی تسطیح کننده ماستیک پلی یورتان، رزین پلی یورتان ورزشی و لایه نهایی روکش پلی یورتان ضد خش ورزشی ) می باشد که کاملا منعطف و ضد لغزندگی بوده و با توجه به کاربری آن، برای ورزشکاران کاملا ایمن می باشد.

کفپوش پلی یورتان به علت دارا بودن قابلیت بالا، برای انواع ورزش های مختلف در تمام شرایط آب و هوایی ممکن در سراسر جهان به خوبی شناخته شده است. مقاومت کامل در برابر لغزیدن و همچنین مقاومت بسیار عالی در برابر سایش، کفپوش ورزشی پلی یورتان را گزینه ای مناسب برای بسیاری از رشته های ورزشی ساخته است. به علت دوام بالا و انعطاف پذیری بسیار زیاد، کفپوش ورزشی پلی یورتان را می توان برای همه نوع ورزش استفاده کرد. سیستم کفپوش ورزشی پلی یورتان مناسب انواع کاربری ها در فضاهای داخلی و خارجی (سرپوشیده و روباز) از جمله در سالن ورزشی هندبال، سالن فوتسال، سالن بسکتبال، سالن والیبال، سالن ایروبیک، سالن ژیمناستیک، سالن بدنسازی سالن های ورزشی مدارس و دیگر فضاهای چند منظوره ورزشی میباشد.

ویژگی های کفپوش ورزشی پلی یورتان

کفپوش ورزشی پلی یورتان طبق استاندارد DIN دارای بالاترین میزان نیرو در جذب ضربه می باشد. کفپوش ورزشی پلی یورتان درای قابلیت برگشت پذیری سریع توپ می باشد. کفپوش ورزشی پلی یورتان از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری می کند. کفپوش ورزشی پلی یورتان سطحی کاملا یکپارچه و مسطح دارد. کفپوش ورزشی پلی یورتان در برابر نیروهای دینامیکی و استاتیکی مقاومت بسیار خوبی دارد. کفپوش ورزشی پلی یورتان به دلیل اصطکاک و گیرایی بالا از سر خوردن ورزشکاران جلوگیری می کند.

لایه های کفپوش ورزشی پلی یورتان 

پرایمر کفپوش ورزشی پلی یورتان

آستری پرایمر کاملاً بدون پودر طراحی شده و بدلیل گرانروی پایین، قابلیت نفوذ در موزائیک، بتن، سنگ، گچ و چوب را دارا است. با چسبندگی بسیار بالا به سطح بتن، از یک سو موجب افزایش چسبندگی لایه های بعدی پلی یورتان و از سوی دیگر مانع نفوذ رطوبت به روکش شده و از جدای شدن روکش جلوگیری می کند. این آستری منعطف، در اثر تنش های مکانیکی و حرارتی وارد بر سطح دچار تغییراتی مانند ترک و جدایش از سطح نمی گردد.

پرایمر ( سیلر )

اجرای لایه اول کفپوش  با پرايمر مخصوص بر روی بتن و یا موزائیک.

لایه گرانولی ( EPDM )

فرش كردن و چسباندن سطوح با گرانول EPDM با ضخامت ۵ الی ۱۰ میلی متري توسط چسب مخصوص).

لایه میانی / ماستیک پلی یورتان ورزشی ( polyurethane mastic )

اين ماستیک برپايه رزين هاي پلي يورتان دوجزئي بدون حلال فرموله شده است و چسبندگي بسيار مطلوبي به سطح بتن، موزائیک، آسفالت، سنگ، فلز و… دارد. اين ماستیک به دليل خواص مکانيکي وانعطاف پذیری بالا جهت سالنهای چند منظوره ورزشی، پیستهای دو و میدانی (تارتان) و چسباندن قطعات به همدیگر، قالب گیری و. .. کاربرد دارد.

روکش پلي يورتان ورزشی

روکش پلي يورتان ورزشی برپايه رزين پلي يورتان دوجزئي بدون حلال فرموله شده است و چسبندگي بسيار مطلوبي به سطح بتن، آسفالت، سنگ و. .. دارد. اين کفپوش به دليل خواص مکانيکي وانعطاف پذیری بالا جهت سالنهای چند منظوره ورزشی، کاربرد دارد. روکش پلي يورتان ورزشی همچنین به دلیل خودتراز بودن سطحی صاف و صیقلی ایجاد می نماید.جهت جلوگیری از رفلکس نور زیاد سالن استفاده از رنگ مات ضد خش انعطاف پذیر توصیه می گردد که با احتساب هزینه های متعارف قابل اجرا می باشد.

رنگ پلی یورتان ضد خش ورزشی

این محصول دو جزئی حاصل از ترکیب رزین پلی استر هیدروکسیل دار و سخت کننده ایزوسیانات که فیلم آن دارای مقاومت بسیار مطلوب در مقابل عوامل جوی، نور فرابنفش، رطوبت، آلاینده های محیطی و عوامل مکانیکی می باشد که پس از خشک شدن با چسبندگی بسیار خوب و مقاومت در برابر خش از لایه های زیرین محافظت می نماید . رنگ پلی یورتان ضد خش ورزشی به دلیل مقاومت سایشی بالا با ظاهری نیمه براق به عنوان لایه نهایی برروی روکش پلی یورتان در سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی
کفپوش ورزشی پلی یورتان

0