کفپوش سالن ورزشی

کفپوش ورزشی

کفپوش سالن ورزشی

کفپوش سالن ورزشی ( فضاهای سرپوشیده ) به علت دارا بودن کیفیت بالا، برای انواع ورزش های مختلف در تمام شرایط آب و هوایی ممکن در سراسر جهان به خوبی شناخته شده است. مقاومت کامل در برابر لغزیدن و همچنین مقاومت بسیار عالی در برابر سایش کفپوش سالن ورزشی را گزینه ای مناسب برای بسیاری از رشته های ورزشی ساخته است. به علت دوام بالا و ویژگی الاستیکی این سیستم کفپوش سالن ورزشی را می توان برای همه نوع ورزش مورد استفاده قرار داد.

کفپوش سالن ورزشی مناسب انواع کاریری ها در فضاهای داخلی از جمله به عنوان کفپوش سالن فوتسال، کفپوش سالن هندبال، کفپوش سالن بسکتبال، کفپوش سالن والیبال، کفپوش سالن ایروبیک، ژیمناستیک، سالن های غذاخوری مدارس و دیگر فضاهای چند منظوره می باشد.

قابلیت های کفپوش سالن ورزشی:

کفپوش های سالنی اکسون  مطابق استاندارد DIN دارای بالاترین میزان نیرو در جذب ضربه می باشد.
کفپوش سالن ورزشی درای قابلیت برگشت پذیری سریع توپ می باشد.
کفپوش سالن ورزشی از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری می کند.
کفپوش سالن ورزشی سطحی کاملا یکپارچه دارد.
کفپوش سالن ورزشی در برابر نیروهای دینامیکی و استاتیکی مقاومت بسیار خوبی دارد.
کفپوش سالنی به دلیل اصطکاک و گیرایی بالا از سر خوردن ورزشکاران جلوگیری می کند.

کفپوش سالن ورزشی

کفسازی سالن ورزشی

اولین و مهمترین اقدام جهت اجرای کفپوش سالن های ورزشی ایجاد سطحی مستحکم و همچنین مسطح می باشد. از لحاظ فنی مناسب ترین کفسازی جهت اجرای کفپوش سالنی، اعمال بتن مسلح با عیار مناسب و یا اجرای موزائیک می باشد. این دو روش مقرون بصرفه ترین روش نیز می باشند.

در اعمال بتن مسلح افزودن ماده فوق روان کننده (پلی کربوکسیلات) جهت روانی بیشتر بتن و افزایش مقاومت فشاری آن، و همچنین افزودن الیاف PP12 جهت افزایش مقاومت خمشی بتن توصیه می گردد. شیب بندی مناسب بوسیله دوربین و یا تراز لیزری، پرداخت نهایی سطح بوسیله دستگاه ماله پروانه ای و در نهایت اجرای درز انبساط با دستگاه کاتر ضروری است. در اجرای موزاییک نیز سطوح نهایی می بایست کاملا مسطح و تا حد امکان عاری از خلل و فرج مابین تایل های موزائیک باشد.

از آنجایی که سطوح بتنی و یا موزائیک شده جهت اجرای کفپوش سالنی می بایست کاملا مسطح بوده و عاری از خلل و فرج، و یا برجستگی های غیر معمول ناشی از بر جای ماندن پلاستر های سیمانی باشد، از این رو پیش از اجرای کفپوش سالن ورزشی، ساییدن و تسطیح سطوح با اعمال ساب ضروری است. خلل و فرج بجای مانده احتمالی ما بین تایل های موزائیک و یا درزهای انبساطی سطوح بتنی با استفاده از ماستیک منعطف پلی یورتان پوشش داده خواهد شد.

کفپوش ورزشی آکسون